Piłka ręczna chłopców 2005/2006 – kategoria MŁODZIK

herb_Busko.pngZadanie pn. " Współzawodnictwo sportowe w piłce ręcznej i piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z terenu miasta i gminy Busko- Zdrój" jest współfinansowane ze środków  Gminy Busko-Zdrój. Bierze w nim udział między innymi drużyna młodzików zrzeszona w KS ARENA BUSKO.
Dzięki wsparciu z dotacji zawodnicy mogą uczestniczyć w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 szczypiorniści KS ARENA rozpoczęli rozgrywki w kategorii „młodzik”, w Wojewódzkich Rozgrywkach Młodzieżowych. W tym roku do gry zgłosiło się 11 drużyn z całego województwa (5 zespołów Vive  Kielce, 2 Wisły Sandomierz, 2 KSS Końskie, 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego i 1 KS ARENA Busko-Zdrój).
W większości drużyn występują zawodnicy z rocznika 2004. W terminarzu ustalonym przez ŚZPR w Kielcach  mecze rozgrywane były w niedzielę przez prawie 2, 5 miesiąca, od początku października do połowy grudnia.
Nasi zawodnicy mimo początkowej tremy zadebiutowali bardzo udanie  w tych zawodach. Chociaż przeciwnicy dysponowali zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi , to nasi chłopcy sprytem, techniką i walecznością zdobywali punkty.
    Od zwycięstwa  25:22 rozpoczęli drugą rundę ligowych rozgrywek młodzicy KS ARENA. Mecze rozgrywane były w hali PMOS, którą za każdym razem wypełniali rodzice i sympatycy piłki ręcznej. Zawodnicy mimo młodego wieku prezentują duże umiejętności i kibice wiele razy nagradzali brawami zdobyte bramki. Po ukończeniu rundy jesiennej zajęliśmy bardzo dobre 6 miejsce. W drugim semestrze będziemy walczyć o utrzymanie tej pozycji.
        Zawodnicy z tej grupy stanowią bardzo zwarty i solidny kolektyw. Systematycznie trenują 3 razy w tygodniu, frekwencja na zajęciach jest zawsze bardzo wysoka. Cieszy duże zaangażowanie dzieci a także rodziców, którzy zawsze towarzyszą nam na meczach i kibicują swoim pociechom. Grupa liczy 20 osób a do najbardziej wyróżniających (a tym samym perspektywicznych) zawodników należą: Oskar Wojciechowski, Igor Tracz, Bartosz Bucki, Oskar Makowski, Patryk Rogowski, Wiktor Cholewa, Maksym Władny.
Dotacja Miasta i Gminy Busko- Zdrój znacząco przyczyniła się do lepszego rozwoju fizycznego młodzieży z terenu naszej gminy, a także jej promocji.
tekst/foto: trener-Lucyna Kozłowska

Piłka ręczna chłopców 2005/2006 – kategoria MŁODZIK

Liczba zdjęć w galerii: 6

  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
  • Zobacz
1