Aktualności

Dodano: 2016-09-26 08:46:28 Kategoria: Aktualności

Za nami VI Edycja Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie- Busko- Zdrój 2016 r.

Uroczystego rozpoczęcia VI Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie dokonał Prezes Buskiego Klubu BMUKS Ring Paweł Karolczak.

Do zawodów zgłosiło się 27 klubów bokserskich z całej Polski, w rekordowej liczbie tj. 167 zawodników i 35 zawodniczek. W walkach wystąpiło kilku Mistrzów Polski, a także zawodnicy o renomie Europejskiej. Najliczniejsze i najsilniejsze składy zgłosiły: Hetman Białystok, RUSHH Kielce, Gwardia Wrocław.

Zmagania pięściarskie obserwowali przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i sportowych, a także Mistrzowie Olimpijscy w Boksie w tym między innymi: Józef Grudnia, Marian Kasprzyk i Jerzy Rybicki. Współorganizatorami i sponsorami Mistrzostw, jak co roku są związki policyjne.

W składzie Sędziowskim znaleźli się Tadeusz Plisak, a Delegatem Technicznym jest Marian Treliński. Do składu zostali powołani także pochodzący z powiatu buskiego Sędziowie tj : Damian Kaszuba i Piotr Piórczyk.

W piątek rozegrane zostały pierwsze walki eliminacyjne. W sobotę odbyła się kolejna seria walk eliminacyjnych. Walki finałowe odbyły się w minioną niedzielę.

Szablę ułańską z rąk płk Stanisława Kozła z Broniny, szefa Firmy ARTWOJ otrzymał trener 1 klasy Hetmana Białystok Stanisław Wasowski, zespołu który wygrał klasyfikację drużynową Mistrzostw. Najlepszym zawodnikiem VI Gwardyjskich Mistrzostw Polski w Boksie został Kamil Lamczyk z RING Busko-Zdrój. Najlepszą zawodniczką została Ewelina Żurawska z Klubu BOKS Lublin.

Najlepszym technikiem Mistrzostw uznany został zawodnik RUSHH Kielce Krystian Papis. Puchary za najlepszą walkę otrzymali: Krystian Sielawa z klubu Hetman Białystok i Jakub Kras z PTB Tiger Tarnów.

Najlepszym zawodnikiem BMUKS RING został Maciej Kielar.