Aktualności

Dodano: 2016-04-21 12:24:14 Kategoria: Aktualności

Sezon na Szczypiorniaka w Busku

W połowie maja w naszym mieście odbędą się dwa duże turnieje w piłkę ręczną, których organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Busku–Zdroju.

12 maja 2016 roku, już po raz piąty, zorganizowany zostanie Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Jest to kontynuacja imprezy sportowej, którą w roku szkolnym 2010/2011 zainicjowali uczący w ZSTiO nauczyciele wychowania fizycznego wraz z dyrekcją szkoły. Głównym celem turnieju jest popularyzacja tej dyscypliny sportowej w środowisku lokalnym oraz promocja szkoły w naszym powiecie i powiatach sąsiednich. Turniej cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem ze strony uczestniczących w nim szkół o czym świadczy wciąż rosnąca liczba zgłaszających się drużyn, reprezentujących powiat buski, staszowski oraz pińczowski.

Patronat nad Festiwalem Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych objął Burmistrz Miasta i Gminy Pan Waldemar Sikora.

Sportowe zmagania gimnazjalistów to jedynie przedsmak tego, co zobaczymy w kolejnych dniach, gdyż 13-14 maja 2016 roku w odbędą się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkół Budowlanych w Piłce Ręcznej Chłopców – impreza rangi Mistrzostw Polski. To bardzo duże przedsięwzięcie sportowe dla naszego miasta, w którym wystąpi 8 drużyn z całej Polski. Przez dwa dni będzie można śledzić zmagania ponad 120 sportowców. Nasza impreza sportowa, to cykliczne rozgrywki rywalizujących ze sobą szkół budowlanych całego kraju, a w tym roku Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju dostąpił  zaszczytu bycia  gospodarzem. Szkoła ta niejednokrotnie triumfowała zdobywając tytuł Mistrza Polski w latach 2001, 2004 i 2007. Ponadto sportowcy buskiej budowlanki wielokrotnie przywozili srebrne i brązowe medale.
Przy organizacji Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkół Budowlanych w Piłce Ręcznej Chłopców pomocy, jak zawsze chętnie, udziela Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku–Zdroju Pan Grzegorz Wojciechowski, a patronat nad całą imprezą sprawuje Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz.     

Nad całością imprez sportowych organizowanych przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Busku–Zdroju  honorowy patronat objął Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik.

Zapraszamy do PMOS !