Aktualności

Dodano: 2015-11-30 09:54:19 Kategoria: Aktualności

II TURNIEJ CHARYTATYWNY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

W hali widowiskowo-sportowej PMOS przy ulicy Kusocińskiego 3 w Busku Zdroju, dnia 19 grudnia od godz. 10 odbędzie się II Turniej Charytatywny w Piłkę Ręczną.
Drużyny z Buska, Krakowa, Staszowa, Sandomierza i Radomyśla spotkają się na parkiecie by zawalczyć o lepsze życie dla Dawida Szpaka, który jest chory na ataksję Fredreicha, jest to genetyczna, nieuleczalna choroba. Obecnie Dawid nie jest w stanie samodzielnie chodzić, ani wykonywać codziennych czynności, wymaga całodobowej opieki. Ratunkiem jest przeszczep komórek macierzystych. Terapia komórkami może cofnąć postęp choroby i opóźnić dalsze objawy.
Nie bądźmy obojętni na cudze nieszczęście i spotkajmy się w tym dniu by razem pokibicować Dawidowi.

Gościem specjalnym turnieju będzie Bogdan Wenta. Polski piłkarz ręczny i trener piłki ręcznej. W latach 2004–2012 selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn. Organizatorzy imprezy liczą na gorące serca kibiców. Przygotowano wiele różnych gadżetów do licytacji jak i konkursów dla przybyłych gości.

Organizatorzy: Handbalove Busko
Współorganizator: PMOS Busko Zdrój
Partner: Fundacja Słoneczna Przyszłość, Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Zbludowice. Magdalena Rajca
Patronat medialny: Media Powiatowe, Tygodnik Ponidzia, busko.com.pl, TV Ponidzie, Echo Dnia, Radio Zet Gold, Polskie Radio Kielce,