Aktualności

Dodano: 2015-04-08 22:27:50 Kategoria: Aktualności

XI Powiatowe Targi Edukacyjne 2015 w Busku-Zdroju

Mamy przyjemność zaprosić Gimnazjalistów, Rodziców i Nauczycieli na XI Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbędą się w dniu 10 kwietnia br. w godzinach od 9:00 do 12:00, w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju, przy ul. Kusocińskiego 3.


Decyzja o wyborze dalszej drogi kształcenia na pewno ma duży wpływ na przyszłość każdego młodego człowieka. W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju organizuje XI Powiatowe Targi Edukacyjne. Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotują szkoły prowadzone przez Powiat Buski:
•    I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
•    Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
•    Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju
•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orląt Lwowskich w Stopnicy.

Na Targach obecne będą również jednostki szkolnictwa specjalnego tj.:
•    Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju
•    Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Broninie
•    Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.targi005.jpg
/foto: Archiwum/

Obok szkół prezentować się będzie również Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju, który zaprezentuje swoją ofertę skierowaną do nauczycieli. Ponadto Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna oraz Młodzieżowe Centrum Kariery będą wspierać uczniów w podejmowaniu – trudnej dla tak młodych ludzi - decyzji w zakresie wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie stwarzające Gimnazjalistom i ich Rodzicom niepowtarzalną okazję do gruntownego zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, a także porównania ofert i wybrania tej najlepszej. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Poza zwiedzaniem Targów istnieje również możliwość zapoznania się z warunkami kształcenia bezpośrednio w szkołach, które w dniu Targów zorganizują dni otwarte i chętnie przyjmą Gimnazjalistów. 
 
Wszystkie te elementy pozwolą młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Z tego też względu Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży gimnazjalnej.